دود هواپیما

8 ثانیه ویدئو برای 80 سال زندگی

8 ثانیه ویدئو برای 80 سال زندگی

هواپیما در مسیر که میره پشت سرش دود باقی میگذاره که محصول احتراق سوخت در موتور هست که شامل گازهای تولیدی و بخار آب میشه. ما هم در مسیر زندگی رفتارمون اثراتی رو بجا میذاره. با این تفاوت که دود هواپیما تاثیری در مسیر روبروی هواپیما نداره اما کارها و رفتار های گذشته و حال ما روی آینده زندگی خودمون و دیگران تاثیرات خوب و بد بزرگی میتونه داشته باشه.

بیایید یه جور دیگه نگاه کنیم، اگر صدها هواپیما نزدیک به هم در آسمان پرواز کنن دود هر کدوم برای دید خلبان هواپیماهای پشت سر مشکل بوجود میاره. ما مثل این کلیپ یه هواپیمای تنها در آسمان نیستیم که هر جور دوست داریم و “دلم میخواد” جولان بدم، کنار و پشت سرمون هم هواپیماهایی هستن، همینطور جلوی ما، و تا وقتی دود هواپیمای جلوی ما دیدمون رو کور نکنه نمیفهمیم هواپیمای پشت سری چی میکشه. به دیگران به چه دیدی نگاه میکنم؟ منبع پول؟ ابزار لذت؟ یا انسان؟

وقتی اتفاقات بزرگ دنیا و عواملش رو مطالعه میکنیم میبینیم آدمی که صحنه گردان اون اتفاق خوب بزرگ بوده دید بلند مدتی داشته و توانایی دیدن آینده رو کسب و حواسش به رفتارهاش بوده. وقتی گاز میدم و تو مسیر زندگی سرمست کار و خوشی ها و لذت ها و روابطم، درست و نادرست میشم حواسم به دود پشت سر نیست که یک روزی خفه م میکنه.

ولی به این چیزا نباید فکر کنیم چون اگه فکر کنیم باید رفتارمون رو دست کنیم و این برامون سخته. پس بیخیال… اینجور چیزی نیست… هواپیما هم دود نداره… منم یادگرفتم در “لحظه” زندگی کنم و کاری به گذشته و آینده نداشته باشم. پس بیخیال… چشامو میبندم و با سرعت بیشتری به سمت خفگی میرم.

پیشنهاد صحنه گردان
توسعه ی استعداد کارمندان برای رهبری آینده ی سازمان

راستی… در هر صورت هواپیما در آسمان دود داره ولی ما بعضی وقت ها میبینیم هواپیما دودی پشت سرش نیست. این بخاطر شرایط جوی و دمای هوا در لایه های بالای جو هست، وقتی دما پایین هست بخار آب خروجی از موتور سرد میشه و به شکل ابر در میاد و ما بهش میگیم دود. اگر فکر میکنم هواپیمای زندگی من دودی نداره بخاطر گرم بودن زندگیمه و من نمیبینم . حتماً باید زندگیم سرد بشه تا دودهای پشت سرم رو ببینم؟

حواسم به پشت سرم هست؟

ویدئوی 8 ثانیه ای بالا رو یه بار دیگه ببینم…

محسن ملایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *