کاکپیت هواپیما

بجای ترس، پرواز را تجربه کنیم + ویدئو

هواپیما وقتی روی زمین ساکن است هیچ فشاری به بدنه ی آن وارد نمی شود. فشاری که به بدنه ی هواپیما وارد می شود موقع پرواز و فرود و بلند شدن از زمین است. فکر می کنید چه زمانی بدنه ی هواپیما بیشترین فشار را تحمل می کند؟

هواپیمای A310 روی باند در حالت سکون

هواپیمای A310 روی باند در حالت سکون

اندکی پس از بلند شدن هواپیما از روی زمین و وقتی در حال اوج گرفتن است به علت شرایط غلبه بر جاذبه زمین، بیشترین فشار ممکن به هواپیما وارد می شود. البته هواپیماها را طوری طراحی می کنند که مسافران این فشار را کمتر تشخیص دهند.

ویدئوی بالا یک هواپیمای ایرباس A310 را در موقع بلند شدن از زمین یا Take off نشان میدهد. به بخش پایانی این ویدئو توجه کنید که پس از بلند شدن، فشار وارده بر بدنه، از لرزش های شدید دوربین نصب شده در کابین قابل تشخیص است.

تصور کنید این هواپیما ی A310 با 112 تن وزن خالص بدون سوخت و مسافر و بار که با احتساب وزن 61000 لیتر سوخت مجموعاً بیش از 150 تن وزن دارد با سرعت بالای 300 کیلومتر بر ساعت در حال اوج گرفتن است! از گیر جاذبه زمین هم باید خلاص شود… چه فشار شدیدی!
ولی چه نیازی هست هواپیما این همه فشار و سختی را تحمل کند؟

خب معلوم است، برای اوج گرفتن. تا تحمل نکند به هیچ مقصد و هدفی نمیرسد.

هر انسانی برای اوج گرفتن و رشد در هر زمینه ای از جمله زمینه های مالی، کسب و کار، علمی ومعنوی باید متحمل فشارهای زیادی شود تا به هدفش برسد. چه به عنوان رهبر چه کارآفرین یک مجموعه یا حتی یک فرد عادی تفاوت انسان ها در نحوه واکنش آنها در شرایط سخت و فشار است. خیلی ها جا میزنند یا تحمل ندارند و هرکاری ممکن است از آنها سر بزند. مانند هواپیمایی که از ترس فشار اوج گرفتن، هیچوقت پرواز را تجربه نکند یا در لحظه ی فشار متلاشی شود. اما اگر تحمل کند می تواند ساعت ها از پرواز لذت ببرد و در نهایت به هدفش برسد.

پیشنهاد صحنه گردان
مهارت هایی که یه کارآفرین (Entrepreneur) رو می سازه

بجای ترس، پرواز را تجربه کنیم…

محسن ملایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *