گفتگوی گروهی

چگونگی شروع و پایان یک گفتگو در گروه های ناآشنا

چگونگی شروع و پایان یک گفتگو در گروه های ناآشنا
مدرسان: برندا بیلی هیوز ( Brenda Bailey-Hughes ) دانشگاه ایندیانا و تاتیانا کالوو ( Tatiana Kolovou ) متخصص ارتباطات کسب و کار
دوره آموزشی نکات ارتباطات، مرکز آموزش آنلاین لینکدین (لیندا)، کالیفرنیا
سطح: عمومی

مترجم: محسن ملایی

تاتیانا کولووو و برندا بیلی هیوز

تاتیانا کولووو و برندا بیلی هیوز

ارتباط با افراد در یک محیط اجتماعی یا کاری، یک هنر است. چند نکته برای شروع و پایان یک گفتگو را خواهم گفت که کمک می کند گفتگوی شما از حالت خشک و رسمی به یک گفتگوی راحت تبدیل شود.

سخت ترین کار ورود به گفتگو با گروه است

استراتژی این است که بیرون گفتگوی گروه بمانید، با کسی که در حال صحبت است ارتباط چشمی داشته باشید، پیگیر محتوای گفتگو یا صحبت باشید و منتظر یک سکوت یا پاوز در گفتگو بمانید. در آن زمان مناسب نظر مرتبط خود را در مورد بحث بیان کنید و سپس به صورت خلاصه خود را معرفی کنید. با این روش میتوان به صورت قابل قبولی وارد گفتگو در یک گروه شد. اگر فرد آشنایی در گروه است از او بخواهید تا شما را به گروه معرفی کند. با دقت گوش کنید و در نهایت نظر خود را مطرح کنید. دقت کنید نظر شما در ارتباط با موضوع صحبت گروه و همراه با اطلاعات مناسب باشد. مراجعه به مطبوعات محلی و فرهنگ حاکم بر گروه مورد نظر می تواند به شما کمک کند. با افراد دست بدهید و نام آنها و نام خودتان را با هر فرد تکرار کنید. سلام الیسا، من تاتیانا هستم، از آشنایی با شما خوشحالم. تکرار نام ها به شما کمک می کند راحت تر به یاد بسپارید. اگر مثل من با حفظ کردن نام ها مشکل دارید، به آرامی نام ها را با خود چندین بار تکرار کنید. اگر به نام غیر معمولی برخوردید از فرد بخواهید نحوه ی نوشتن نامش را به شما بگوید، یا بخواهید دوباره تکرار کند تا بتوانید به صورت صحیح بشنوید و به یاد داشته باشید. موقع ترک جلسه اسامی را تکرار کنید و با توضیحی کوتاه در مورد هر شخص در دفتر خود یادداشت کنید تا به خاطر داشته باشید.

پیشنهاد صحنه گردان
تحلیل شبکه های هرمی (۱) – چهار معیار سنجش فعالیت‌ها: شرع، قانون، استراتژی،اخلاق

در مهمانی های صمیمی تر و غیر کاری، نحوه ی خروج از گفتگو باید با استراتژی باشد

وقتی موقع پایان گفتگو با فردی در مهمانی هستید، آن فرد را به فرد دیگری معرفی کنید و توضیح دهید که آن دو چه نقطه ی مشترکی دارند و می توانند در مورد آن با هم صحبت کنند، سپس عذرخواهی کنید و خارج شوید. گزینه ی دیگر این است که فرد مورد نظر را، برای گفتگو با خود به گروه دیگری ببرید. برای مثال می توانید بگویید: “بیا بریم پیش بچه هایی که این مهمونی رو ترتیب دادن تا نظراتمون رو باهاشون در میون بذاریم، اونجا ایستادن”.

برای هر گفتگو یک هدف تعیین کنید، بیرون دایره ی گفتگو بمانید و از تکنیک های بالا برای ورود به گفتگو استفاده کنید تا راحت تر ارتباط برقرار کنید، یک نوشیدنی در دست نگه دارید، به اسامی افراد دقت کنید و از نام آنها موقع معرفی خود استفاده کنید. تکنیک های ورود به بحث های گروهی و خروج از آن موثر و قابل یادگیری است. به رفتار بقیه موقع صحبت کردن دقت کنید و هر بار در شرایط مختلف از مهارتی که یاد گرفته اید بهره ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *